Menu

02156743097-09358762608-09355611120

info@tehrandekor.com

پنج بهانه برای بازسازی آشپزخانه

صفحه اصلیمقالاتپنج بهانه برای بازسازی آشپزخانه
صفحه اصلیمقالاتپنج بهانه برای بازسازی آشپزخانه
 
 
خانه‌تان قدیمی‌ساز است و آشپزخانه‌تان رنگی از کهنگی به خود گرفته؟ با ۵ راهکار ساده، سریع و ارزان‌قیمت می‌توانید ظاهری جدید به آن ببخشید ...
۱) دستگیره‌ها قدیمی شده؟ در آشپزخانه‌ها معمولا تعداد کابینت‌ آشپزخانه ، کمدها و کشوها زیاد است. شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای نه چندان زیاد، تمام دستگیره‌های آشپزخانه را عوض کنید؛ البته یک شرط دارد و آن اینکه کابینت‌های شما نباید خیلی رنگ و رورفته باشند؛ وگرنه مجبورید اول، آنها را رنگی بزنید و بعدش سری به بازار بزنید و دستگیره‌های مناسبی از هر جنس و رنگی که به آنها می‌آید، تهیه و نصب کنید. با عمل کردن به همین توصیه ساده می توانید جلوه‌ای تازه به آشپزخانه‌تان ببخشید.
۲) آشپزخانه‌تان کم‌نور است؟ نور زیبایی خاصی به هر فضایی می‌بخشد. اگر آشپزخانه‌تان نورگیر نیست یا نورش کم است می‌توانید منابع نوری را در اطراف آن گسترش دهید؛ مثلا اگر آشپزخانه‌تان بزرگ است و میز صبحانه‌تان را در گوشه‌ای از آن قرار داده‌اید، لوستری کوچک بالای آن بیاویزید. حتی می‌توانید از وسایل تزیینی نوردهنده نیز استفاده کنید. همه چیز به سلیقه خود شما بستگی دارد. نگاهی به اندازه و ترکیب آشپزخانه‌تان بیندازید و بعد راهی چند لوسترفروشی شوید و آنچه مناسب است، تهیه کنید.
۳) پرده‌ها دلگیرند؟ اگر احساس می‌کنید فضای آشپزخانه‌تان دلگیر و یکنواخت شده، پرده‌ها را عوض کنید. می‌توانید برحسب رنگ کاشی‌ها و کابینت‌ها‌یتان پرده‌های روشن ساده یا گلدار بخرید اما ترجیحا پارچه‌ای انتخاب کنید که خیلی ضخیم و تیره نباشد تا نور را از خود عبور داده و فضا را روشن کند.
۴) از رنگ دیوارها خوشتان نمی‌آید؟ اگر رنگ دیوارها یا کف آشپزخانه برایتان خسته‌کننده شده است، با یک کارشناس مشورت کرده و رنگی زیبا برای دیوارها انتخاب کنید. ترجیحا رنگی شاد و سرزنده انتخاب کنید تا شما را از افسردگی نجات دهد. اگر کابینت‌های آشپزخانه‌تان فلزی است، می‌توانید رنگی هماهنگ با آن انتخاب کرده و به کابینت‌ آشپزخانه جلوه‌ای تازه ببخشید. در مورد کف آشپزخانه نیز می‌توانید با کمی هزینه کف‌پوش آشپزخانه را تغییر دهید.
۵) چیدمان تکراری شده؟ اگر توانش را دارید که بیشتر هزینه کنید، می‌توانید چند وسیله برقی جدید و مدرن بخرید و آنها را جای وسایل قبلی که در معرض دید بودند، قرار دهید. حتی می‌توانید یک بوفه شیشه‌ای تهیه کنید و چند ظرف کریستالی درون آن بگذارید. گلدان روی میزتان را عوض کنید و اگر تا به حال درون آن گل‌های مصنوعی بوده، نوع دیگری گل تهیه کرده و درونش بگذارید. اگر دستگیره، پیشبند و حوله را در کنار آشپزخانه می‌آویختید، می‌توانید آنها را درون کشو بگذارید یا جای آن را عوض کنید یا سری جدیدی با رنگی جدید بخرید و آنها را جایگزین کنید.
 
 

 

Rate this item
(12 votes)