Menu

02156743097-09358762608-09355611120

info@tehrandekor.com

روش ساخت کابینت آشپزخانه

صفحه اصلیمقالاتروش ساخت کابینت آشپزخانه
صفحه اصلیمقالاتروش ساخت کابینت آشپزخانه

انتخاب جنس چوب در این روش ساخت کشوی چوبی اهمیت زیادی دارد. البته فقط ضخامت چوب مورد استفاده برای مهم است و بقیه موارد تاثیر زیادی در ساخت کشوی چوبی ندارد. در محاسباتی که برای اندازه گیری انجام می‌دهیم، ضخامت خیلی مهم است و روی اندازه‌ها تاثیر می‌گذارد. بیشتر کشوهای چوبی کابینت از چوب‌هایی با ضخامت ۲/۱، ۸/۵ و ۴/۳ اینچی ساخته میشوند. فرقی نمی‌کند ضخامت چوب تان چقدر باشد، مهم این است که محاسبات را درست انجام بدهید و نسبت ضخامت چوب خودتان با چوب کابینت را رعایت کنید.

برای محاسبه طول قطعات پشتی و جلویی، باید عرض نهایی کشو را از ضخامت چوب کم کنید. مثلاً اگر ضخامت چوب کشو ۲/۱ اینچ است، باید این رقم را از عرضی که برای کشو در نظر گرفته اید کم کنید. حاصل این تفریق طول قطعه‌های پشتی و جلویی کابینت را مشخص میکند.

ارتفاع کشو هم باید یک اینچ کمتر از دهانه قسمتی باشد که کشو را برایش می‌سازید. طول کشو هم باید یک تا دو اینچ کمتر از طول کابینت باشد. البته نوع سخت افزاری که استفاده می‌کنید روی این اندازه تاثیر می‌گذارد.

بعد از اینکه اندازه‌ها را مشخص کردید، می‌توانید چوب‌ها را ببرید. برای ساخت یک کشو پنح قطعه چوب نیاز است که بهتر است جنس همه قطعات یکی باشد.

 

 


 

 

 

Rate this item
(9 votes)

related projects